Önismeret
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

2 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Szer. Jan. 10, 2018 8:50 am

Nárcizmus és társai

Jó magam is tapasztaltam ezt a saját bőrömön, és másoknál is megfigyeltem.
Gondolkodtam nyissak-e ilyen témát, de muszáj, mert olyan szinten elszaporodott az erőszak a világban, hogy meg kell tanulni épségben tartani a testünket, lelkünket.
A legrosszabb dolog, amikor a családban van ilyen ember/emberek.  Ez azért tragikus, mert az emberek az első számú védelmet, és érzelmi támogatást
a családtagjaitól várnák, ha hazamnnek ki tudják pihenni magukat és megértésre találjanak. Ehelyett a cseszgetés, a kötekedés, az érzelmi, verbális, esetleg testi erőszak áldozatai lesznek. Sokaknak nincs hova menekülniük, pl. sok nőnek,- mert nincs pénzük, esetleg nem is dolgoznak.

Miért nem lépnek ki a kapcsolatból? Azért mert félnek. Nem elég erősek, nincs elég önbizalmuk, az önbecsülésük romokban hever. Anyagilag szinten is rossz helyzetben vannak, esetleg gyesen vannak otthon, nem látnak kiútat.

Nemrég történt egy családi tragédia emiatt. Egy férfi megölte az exe mostani párját, megsebezte a nőt is, és a végén magával is végzett. Mindezt végignézte egy kétéves gyerek.

Nem mindig megelőzhető a dolog. Sajnos én is belefutottam ár csapdába az ismerőseimmel együtt. Nem úgy születtünk hogy átlátjuk ezt a témát.
Megbíztunk az emberekben, nem gondoltuk hogy az álarc mögött teljesen más ember van.

Az, hogy valaki rendesnek látszik, vannak annak mutatja magát, egy dolog. Sajnos vannak akik évekig képesek a szerepet játszani.

A legtöbb nárcisztikus férfi, de nők is vannak szép számmal. sajnos a férfi a gyakoribb, a természetéből adódóan.

Nemcsak másokban, hanem bennünk is vannak nárcisztikus vonások, tulajdonságok, nekünk is van egónk. De a nárcisztikus személyiségzvar az egészen más. Az egy betegség.

Sokszor mondják az emberek valakire, azért olyan amilyen, mert beteg, sokat szenved, rossz sora van. Ezzel nem tudok egytérteni.
Ma már tudom, ha valaki igazán beteg, nem gonosz. De aki gonosz, bármiért, az beteg lesz.

Egy normális ember soha nem gonoszkodik, és nem élvezi mások fájdalmát. Elég csak megfigyelni ki milyen életet él. Építő, vagy romboló jellegű életet.
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Szer. Jan. 10, 2018 8:58 am

"Minél több lehetőséget adunk valakinek, hogy bántson minket, annál kevésbé fog minket tisztelni.

Ki fogja használni jóindulatunkat, hogy megbocsájtunk akkor is, amikor nincs változás viselkedésében velünk szemben.

Nem fog tartani attól, hogy elveszítsen minket, mivel meg lesz győződve arról, hogy soha nem fogjuk elhagyni.

Hiszen annyira értéktelenek kell, hogy legyünk, ha megengedtük neki mindazt amit tett velünk.

Soha ne engedjük, hogy valaki rá szokjon arra, hogy tiszteletlenül viselkedjen velünk.

Soha ne hagyjuk, hogy a bántalmazás következmények nélkül maradjon."

Szücs András Szilárd Levente

Terapeuta, Németország
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Szer. Jan. 10, 2018 9:08 am

.

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Áprilia Szer. Jan. 10, 2018 10:08 am

Ezt pont végignéztem a minap. Kérdés, hogy ha valakin nem mutatkozik mind a 10 jel, hanem csak néhány, akkor nárci-e, vagy sem?
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Szer. Jan. 10, 2018 7:23 pm

Holnap több időm lesz, utánanézek.
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Csüt. Jan. 11, 2018 5:16 pm

Nem hiszem hogy van különbség, mert az a lényeg, hogy náluk az egész kapcsolat az önzésről szól, valószínű majdnem minden pont jellemző rájuk.

Ők nem ismerik el a másikat egyenrangú partnerként, csak kiszolgáló személy a másik, aki kiszolgál, az az alárendelt, és a nárci a felsőbbrendű, és akit szolgálni kell. Nem hinném hogy 4-5 életterületen kiengednék az irányítást a kezükből. Ha úgy is tűnik, az is a játszma része, megvezetés. Attól függetlenül hogy milyenek, jó fejnek is szeretnek látszani, főleg azok előtt akik nem ismerik őket.

Egy nárcival soha nem lehet meghitt, intim kapcsolatot kialakítani, ahhoz el kellene engednie magát, feladni a kontrollt a másik felett. Ez lehetetlen, ettől félnek.

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Csüt. Jan. 11, 2018 5:24 pm

Ha nem nárci valaki, bár lehet hogy elég önző, de lehet rá hatni, szeretettel, figyelemmel, stb.
de egy nárcisztikus az befolyásolhatatlan marad.
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Áprilia Csüt. Jan. 11, 2018 10:01 pm

Nem tudom Blueeye, próbálom összerakni a képet, de szerintem még nem találkoztam ilyen emberrel. A környezetemben még ha önző is valaki, lehet rá hatni.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Csüt. Jan. 11, 2018 11:59 pm

Akkor szerencséd van. Smile

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Szomb. Jan. 13, 2018 4:51 pm

Ha valakit verbálisan, érzelmileg vagy fizikai értelemben bántalmaztak, miért megy vissza oda holnap is, holnapután is?

Miért van szüksége a bántalmazottnak, a bántalmazójára? Miért van szükség a napi megalázásra és szenvedés adagra?

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Áprilia Vas. Jan. 21, 2018 11:33 pm

Ezen a linken nagyon jó írások vannak a témában (én fortison gondolkodom folyton, nekem ő nagyon gyanús!):

http://nemvagyegyedul.com/blog/narcisztikusokmodszereiabehalozasra
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Hétf. Jan. 22, 2018 10:41 am

Igen, nekem már többen is gyanúsak.

Onnan tudom hogy én nem ilyen vagyok, mert azokat a dolgokat nem követem el. persze mindenkinek van egoja, mindenki lehet önző valamennyire bizonyos dolgokban. De van aki javíthatalan, kezelhetetlen marad.

Ismerem az oldalt, köszi a linket, sok jó info van az oldalon.





Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Hétf. Jan. 22, 2018 10:45 am

Lehet hogy sokan azt gondolják nem kell ezzel a témával foglalkozni. De igen kell!

1. Ha valaki áldozat, akkor azért, hogy felismerje miben van benne, és tenni tudjon azért hogy megszabaduljon attól a helyzettől vagy embertől.

2. Ha eddig nem, bárki összefuthat vele, mert egy önző társadalomban élünk. Az emberek 90 % -a arra utazik, hogy másokat átverjen.

Ismereteket kell kell szerezni, és önismeretre szert tenni. Önvédelemből.

Észre lehet venni hamar, ki ilyen. Folyton azt érzi az ember, hogy jelképesen: "gyomron vágják", "hasba rúgják"...Ez nem fizikai fájdalom, hanem egy érzet belül!!

Azt érezzük, lehúznak ( mindegy mit mondunk vagy teszünk), leszólnak, kötekednek, megkérdőjeleznek, az önbizalom elvételére utaznak, a nulla önbecsülés elérésére utaznak, a másik megsemmimítésre utaznak, és arra hogy a másik értéktelennek és haszontalannak és butának érezze magát. Ezt addig csinálják, amíg az ember saját magát is megkérdőjelezi. A technikák kifinomultak. Mondhatjuk észrevehetetlenek szinte. Mások is megkérdőjelezhetik ki a normális és ki nem. Általában mások szerint az áldozat nem normális. Igen, mert annyira kifinomultak ezek a nyomorultak, hogy a sok hülye nem is veszi észre hogy ő is át van verve.

Lsd: Gázláng című film.

A módszert el is nevezték gázlángolásnak. Én is láttam a filmet. Beugrottak emberek, akik használják ezt a módszert. Soha nem tudtam megfejteni egyes embereket, mit miért csinálnak, amíg nem ismertem meg a módszereiket.

Mindenhol ott vannak. Családon belül és kívül egyaránt.



A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 22, 2018 10:56 am-kor.
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Áprilia Hétf. Jan. 22, 2018 10:49 am

Azért gondoltam különösen őrá, mert játszottunk (volna) ott egy olyan játékot, hogy egymás után mindenki hoz egy képet, amit vizualizálunk. És ő a saját avatárját tette be! Azt akarta, hogy mindenki az ő avatárját vizualizálja! Szerintem ez beteg dolog. Innen jöttem rá, hogy ez már tipikusan nárci jellemvonás! És pont arra gondoltam ekkor, amit fentebb te is írsz, hogy elképzeltem, hogy én képes lennék-e akkora egoizmusra, hogy egy ilyen játékban a saját avatáromat tegyem be, de olyan elrettentőnek és egoistának tűnt az ötlet, hogy egész elképedtem, hogy ő meg minden további nélkül képes volt rá! Azazhogy nem olyan vagyok, mint ők. Be is írtam neki, hogy ilyen erővel a saját fényképét is betehette volna, hiszen nyilvánvaló a szándéka. Azt akarja, hogy mindenkinek ő körülötte forogjanak a gondolatai a játékban is. Még azt a lehetőséget is a saját imádására használja. Elképesztő.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Áprilia Hétf. Jan. 22, 2018 10:52 am

Blueeye írta:
Ismereteket kell kell szerezni, és önismeretre szert tenni. Önvédelemből.

Igen, abszolút! Én is amióta önismerettel foglalkozom (az álmaimat is arra használom, nem úgy mint ők!), azóta látok rá ott jobban az emberekre. De bezzeg ha szóvá teszi az ember a visszásságokat, azonnal kikelnek magukból! És minket néznek hülyének. A normalitást nézik hülyének. Ez nagyon durva. Hihetetlen, de igaz.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Hétf. Jan. 22, 2018 10:58 am

Áprilia írta:Azért gondoltam különösen őrá, mert játszottunk (volna) ott egy olyan játékot, hogy egymás után mindenki hoz egy képet, amit vizualizálunk. És ő a saját avatárját tette be! Azt akarta, hogy mindenki az ő avatárját vizualizálja! Szerintem ez beteg dolog. Innen jöttem rá, hogy ez már tipikusan nárci jellemvonás! És pont arra gondoltam ekkor, amit fentebb te is írsz, hogy elképzeltem, hogy én képes lennék-e akkora egoizmusra, hogy egy ilyen játékban a saját avatáromat tegyem be, de olyan elrettentőnek és egoistának tűnt az ötlet, hogy egész elképedtem, hogy ő meg minden további nélkül képes volt rá! Azazhogy nem olyan vagyok, mint ők. Be is írtam neki, hogy ilyen erővel a saját fényképét is betehette volna, hiszen nyilvánvaló a szándéka. Azt akarja, hogy mindenkinek ő körülötte forogjanak a gondolatai a játékban is. Még azt a lehetőséget is a saját imádására használja. Elképesztő.

Hú ez nagyon durva.

Manipuláció, befolyásolás...ez megy nekik...


A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jan. 22, 2018 11:00 am-kor.
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Hétf. Jan. 22, 2018 11:00 am

Áprilia írta:
Blueeye írta:
Ismereteket kell kell szerezni, és önismeretre szert tenni. Önvédelemből.

Igen, abszolút! Én is amióta önismerettel foglalkozom (az álmaimat is arra használom, nem úgy mint ők!), azóta látok rá ott jobban az emberekre. De bezzeg ha szóvá teszi az ember a visszásságokat, azonnal kikelnek magukból! És minket néznek hülyének. A normalitást nézik hülyének. Ez nagyon durva. Hihetetlen, de igaz.

Én is ezt tapasztalom, és így is van. Normálisabb ismerőseim is ezt tapasztalják. Ma a nem normális az elfogadott, a normális az üldözendő. Sad
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Hétf. Jan. 22, 2018 11:06 am

Jézus nem egóról beszél hanem a sátánról. Csak azért írom ide hogy be legyen azonosítva.

A hazug, a sunyi, az alattomos, az Embergyilkos.

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Hétf. Jan. 22, 2018 11:07 am

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Áprilia Hétf. Jan. 22, 2018 11:09 am

Blueeye írta:
Áprilia írta:Azért gondoltam különösen őrá, mert játszottunk (volna) ott egy olyan játékot, hogy egymás után mindenki hoz egy képet, amit vizualizálunk. És ő a saját avatárját tette be! Azt akarta, hogy mindenki az ő avatárját vizualizálja! Szerintem ez beteg dolog. Innen jöttem rá, hogy ez már tipikusan nárci jellemvonás! És pont arra gondoltam ekkor, amit fentebb te is írsz, hogy elképzeltem, hogy én képes lennék-e akkora egoizmusra, hogy egy ilyen játékban a saját avatáromat tegyem be, de olyan elrettentőnek és egoistának tűnt az ötlet, hogy egész elképedtem, hogy ő meg minden további nélkül képes volt rá! Azazhogy nem olyan vagyok, mint ők. Be is írtam neki, hogy ilyen erővel a saját fényképét is betehette volna, hiszen nyilvánvaló a szándéka. Azt akarja, hogy mindenkinek ő körülötte forogjanak a gondolatai a játékban is. Még azt a lehetőséget is a saját imádására használja. Elképesztő.

Hú ez nagyon durva.

Manipuláció, befolyásolás...ez megy nekik...

És tényleg alig lehet észrevenni addig, amíg az ember nem lát át rajta. Utána meg már csak azon csodálkozik az ember, hogy a többiek miért nem látják!
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Pént. Jan. 26, 2018 2:00 pm

Telitalálat!!

Tisza Kata

"Az ember akkor kerül bele bántalmazó kapcsolatba legkönnyebben, amikor szarnak érzi magát eleve. Mondja a másik, hogy szar vagy, ami nettó bántalmazás persze, de neked szemed se rebben, hiszen tudod, hogy szar vagy, nem lep meg. Semmilyen megoldás nincs erre, mint magaddal kerülni tisztába, ez elkerülhetetlen. Amikor elkezded magadat szeretni, elfogadni, és nem bántani tovább, amikor levedled az örökséged, akkortól válik elviselhetetlenné a bántalmazás. Akkor lesz elég erőd kiszállni, és onnan azonnal feltűnik majd a legközelebbi bántás. Nem vagyok szar, mondod majd, nem is bánhat velem többé így senki. Ez az útvonal."
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Csüt. Márc. 01, 2018 7:20 am

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Áprilia Pént. Márc. 02, 2018 1:53 pm

Blueeye írta:Telitalálat!!

Tisza Kata

"Az ember akkor kerül bele bántalmazó kapcsolatba legkönnyebben, amikor szarnak érzi magát eleve. Mondja a másik, hogy szar vagy, ami nettó bántalmazás persze, de neked szemed se rebben, hiszen tudod, hogy szar vagy, nem lep meg. Semmilyen megoldás nincs erre, mint magaddal kerülni tisztába, ez elkerülhetetlen. Amikor elkezded magadat szeretni, elfogadni, és nem bántani tovább, amikor levedled az örökséged, akkortól válik elviselhetetlenné a bántalmazás. Akkor lesz elég erőd kiszállni, és onnan azonnal feltűnik majd a legközelebbi bántás. Nem vagyok szar, mondod majd, nem is bánhat velem többé így senki. Ez az útvonal."

Ezt mintha már átéltem volna.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Áprilia Pént. Márc. 02, 2018 2:01 pm


Ez is tipikus fortis. Abból táplálkozik, hogy másokat finomkodva felbosszant a végsőkig. Aztán röhög a markába.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Blueeye Szomb. Jún. 01, 2019 8:48 am

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar Empty Re: Nárcizmus, nárcisztikus személyiségzavar

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.