Önismeret
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idézgessünk!

2 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Vas. Feb. 04, 2018 8:56 am

flower

Tisza Kata

"Két lábon hordtam ki a megőrülésem. Megőrülhettem volna, de mégsem őrültem meg. Egyik oldalon kitámasztottam magam a felelősséggel, másik oldalon kapaszkodtam az elméletbe. A kettőt összeszedve belegyúrtam a józan észbe, az lett aztán a fő segítségem. Érzelmeim amikor már nagyon dülöngéltek, és úgy vert az Isten, csoda, hogy nem haltam bele, akkor mondta a józan ész nekem, hogy szálljak ki onnan és vessek magamra egy tekintetet. Amint kívülről és belülről is egyszerre néztem, felállt bennem az egyensúly törvénye. Az érzelmek annál kisebb súllyal szerepeltek, amennyivel a tudásom is bejött a képbe. Az eszemnek lett végül két kemény keze, és erőnek erejével mentette ki az érzelmeimet. Amint a két részem szinkronba kerülhetett, a testem is lábra állt, és én elindultam vele."


Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Vas. Feb. 04, 2018 12:11 pm

Blueeye írta:Tisza Kata

"Fejfájással ébredt, meg hányingerrel. Jött-ment, a kávé se ízlett. A kutyába nem rúgott bele azért. De talán felmerült még az is. Ilyen ez, amikor nem stimmel valami. Miután ez délig se múlt el, a keze meg remegett. És a bele is remegett, meg a tüdeje, meg mindene, leült és telefonálni kezdett. Felhívta, és elküldte a kurva anyjába. Azt mondta neki, hogy ne jöjjön többet. Ne írjon, ne telefonáljon, legyen a történetnek vége. Nem, nem hiszti ez, egészen átgondolt a dolog. Letette a telefont. A helyzet máris jobb volt. Oldódni kezdett a feszültsége. A kutyát is átölelte. Tudott reggelizni, elmúlt a hányingere. Még remegett kicsit. Lementek sétálni. Mentek a kutyával az úton végig, érezte a levegőt, ment ki az agyából a migrén. Mire a parkig értek, a kutyafuttatóig, haja lebegett a szélben, és ő érezte, hogy stabilan áll, nem remeg már a térde. Majd gondolt egyet, a telefonját beleejtette a vízbe. Még véletlenül se érje el. Röhögni kezdett: milyen egyszerű mozdulat okozott mekkora nehézséget. De nem, mondta, mégsem bocsájtom meg, hogy ilyen egy hülye lettem melletted."

cheers flower
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Hétf. Feb. 12, 2018 11:10 am

"Két énem van nekem, az egyik megtenné, de a másik nem. Ez kötelet kap, az meg glóriát, az egyik káoszt akar, a másik ceremóniát."

( ? )
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Hétf. Feb. 12, 2018 1:04 pm

Hát, igen.... Very Happy
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Csüt. Feb. 22, 2018 6:48 am

"Két ovis beszélget :
-Tudod mi az igaz szerelem?
-Az, amikor neki adnád még a kakaós csigád közepét is."

Idézgessünk! - Page 2 Felt_n10

Pedig a kakaós csiga közepe a kedvencem. Very Happy Very Happy
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Hétf. Feb. 26, 2018 10:58 am

"A hallgatás hit, amikor nyugodtan vársz, mert tudod, hogy az Úr fog cselekedni, amikor lemondasz a világról, hogy az Úrral lehess, amikor nem törődsz azzal, hogy megértsenek téged, mert elegendő neked, hogy az Úr megért, a hallgatás hit."

Kalkuttai Szent Teréz
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Kedd Feb. 27, 2018 7:54 pm

Blueeye írta:"A hallgatás hit, amikor nyugodtan vársz, mert tudod, hogy az Úr fog cselekedni, amikor lemondasz a világról, hogy az Úrral lehess, amikor nem törődsz azzal, hogy megértsenek téged, mert elegendő neked, hogy az Úr megért, a hallgatás hit."

Kalkuttai Szent Teréz

Szép. flower
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Szer. Feb. 28, 2018 10:41 am

Én is a kakaós csiga belsejét szeretem a legjobban! Amíg kisgyerekek voltak a családban, mindig odaadtam nekik, de közben csorgott a nyálam. Very Happy
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Szer. Feb. 28, 2018 5:38 pm

...biztos hogy kéred?...biztos hogy megeszed?? Very Happy
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Szer. Feb. 28, 2018 7:57 pm

Ja. Laughing
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Szer. Ápr. 11, 2018 3:03 pm

Na, ez hogy így van!!

"Gyakran tapasztaltam, hogy bizonyos embereket neurotikussá tesz, ha beérik az élet kérdéseire kapott nem kielégítő vagy helytelen válasszal. Amire vágynak: állás, házasság, reputáció, meg külső siker és pénz, de boldogtalanok és neurotikusak maradnak akkor is, ha elérték mindazt, amire vágytak. Az ilyen emberek többnyire egyfajta szellemi nyomorúságban vergődnek. Életüknek nincs elegendő tartalma, nincs értelme. Amint sikerül szélesebb körű személyiséggé fejlődniük, megszűnik a neurózisuk is. A fejlődés gondolatának ezért kezdettől fogva nagy jelentőséget tulajdonítottam." Carl Gustav Jung
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Kedd Május 01, 2018 8:17 am

"Az emberek olyanok, mint az ólomüveg ablakok. Csillognak és ragyognak, amikor a nap kisüt, de amint beáll a sötétség, igazi szépségük csak akkor mutatkozik meg, ha a fény belülről fakad."

Elisabeth Kübler-Ross
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Kedd Május 01, 2018 8:18 am

"A lelkiismeret az igazság egyfajta érzelmi megértése bizonyos meghatározott vonatkozásokban, általában a viselkedéssel, az emberekkel stb. kapcsolatban. Mindig ugyanaz - nem változhat, és nem lehet eltérő a különböző nemzeteknél, országokban, embereknél."

P.D. Ouspensky
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Kedd Május 01, 2018 8:28 am

Idézgessünk! - Page 2 Einste10
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Kedd Május 01, 2018 8:33 am

A láthatatlan történet

"Az értelmi tudás a legveszedelmesebb alvás. Ami csak a tudás anyagi mennyiségét növeli, nem pedig a látás minőségét és világosságát emeli, az csak tudomány (vidnya). Ez pedig nem ébreszt. Éppen ezért lényegtelen; haszontalan és veszedelmes. A tudás az, amiben a lélek még sokkal véglegesebben elszunnyadhat, mint a tudatlanságban. [...]
Európában azt hiszik, a Véda azt tanítja, hogy a megváltás a tudás. Ez a hit olyan ostoba és lapos, mint a tudomány, amely terjeszti. Tudásról szó sincs. A vidja nem tudást jelent, hanem éberséget. „Az út máshová vezet, mint a tudás vagy nemtudás." – „Aki tudja, hogy tudás és tudatlanság, mindkettő elégtelen, és e kettős felismeréssel lépi át a halált, csak az halhatatlan." – A tudás nem vált meg. Egyedül az éberség. Mert mi a megváltás? Nem egyéb, mint az individuális Ént levetni és univerzális személlyé lenni. Nem egyéb, mint a zárt életből kilépni és a nyílt létbe felemelkedni. Nem egyéb, mint az álmos kábaságból a valóságban felébredni."
Scientia Sacra #HamvasBéla
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Kedd Május 01, 2018 8:34 am

Sivarama Swami

"Mindannyian rabok vagyunk. Persze, demokráciában élünk, beutazzuk a világot, megválaszthatjuk a szakmánkat, sőt még a nemi identitásunkat is. De mégis börtön az, amelynek a születés, a halál, az öregkor és a betegségek a rácsai.
Ne legyen kétséged! A tudomány soha nem szabadíthat ki ebből a rabságból, erre csak a Krisna-kirtan képes."
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Csüt. Május 31, 2018 8:25 am

" Ha nem törődik veled senki, akkor legalább törődj önmagaddal."

Eugenie Cobalt
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Pént. Jún. 01, 2018 1:24 pm

Blueeye írta:A láthatatlan történet

"Az értelmi tudás a legveszedelmesebb alvás. Ami csak a tudás anyagi mennyiségét növeli, nem pedig a látás minőségét és világosságát emeli, az csak tudomány (vidnya). Ez pedig nem ébreszt. Éppen ezért lényegtelen; haszontalan és veszedelmes. A tudás az, amiben a lélek még sokkal véglegesebben elszunnyadhat, mint a tudatlanságban. [...]
Európában azt hiszik, a Véda azt tanítja, hogy a megváltás a tudás. Ez a hit olyan ostoba és lapos, mint a tudomány, amely terjeszti. Tudásról szó sincs. A vidja nem tudást jelent, hanem éberséget. „Az út máshová vezet, mint a tudás vagy nemtudás." – „Aki tudja, hogy tudás és tudatlanság, mindkettő elégtelen, és e kettős felismeréssel lépi át a halált, csak az halhatatlan." – A tudás nem vált meg. Egyedül az éberség. Mert mi a megváltás? Nem egyéb, mint az individuális Ént levetni és univerzális személlyé lenni. Nem egyéb, mint a zárt életből kilépni és a nyílt létbe felemelkedni. Nem egyéb, mint az álmos kábaságból a valóságban felébredni."
Scientia Sacra #HamvasBéla

Ez is tiszta Gurdjieff. Olvasni kéne Hamvast.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Pént. Jún. 01, 2018 1:26 pm

Blueeye írta:"A lelkiismeret az igazság egyfajta érzelmi megértése bizonyos meghatározott vonatkozásokban, általában a viselkedéssel, az emberekkel stb. kapcsolatban. Mindig ugyanaz - nem változhat, és nem lehet eltérő a különböző nemzeteknél, országokban, embereknél."

P.D. Ouspensky

cheers
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Pént. Jún. 01, 2018 1:30 pm

Blueeye írta:Na, ez hogy így van!!

"Gyakran tapasztaltam, hogy bizonyos embereket neurotikussá tesz, ha beérik az élet kérdéseire kapott nem kielégítő vagy helytelen válasszal. Amire vágynak: állás, házasság, reputáció, meg külső siker és pénz, de boldogtalanok és neurotikusak maradnak akkor is, ha elérték mindazt, amire vágytak. Az ilyen emberek többnyire egyfajta szellemi nyomorúságban vergődnek. Életüknek nincs elegendő tartalma, nincs értelme. Amint sikerül szélesebb körű személyiséggé fejlődniük, megszűnik a neurózisuk is. A fejlődés gondolatának ezért kezdettől fogva nagy jelentőséget tulajdonítottam." Carl Gustav Jung

Imádom Jungot! Az álomelemzési felfedezései és módszerei zseniálisak! Az alatt a pár hónap alatt, mialatt Junggal foglalkoztam, többet fejlődött az önismeretem az álmaimon keresztül, mint egész addigi életemben. Nagyon működik, amit kitalált!
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Szomb. Jún. 16, 2018 11:38 pm

"Fájdalmas, önkínzó, komor lelkiállapotoktól csupán a természet szemlélete és a külvilág iránti őszinte érdeklődés útján menekedhet és szabadulhat meg az ember. A természettel való legáltalánosabb ismeretség, bármely oldalról eredjen is, a tevékeny beavatkozás, legyen az akár a kertészé, akár a földművelőé, a vadászé vagy a bányászé, elvon bennünket önmagunktól; a szellemi erők valóságos, igaz jelenségekre irányulása fokról fokra a legnagyobb kielégülést, megvilágosodást és okulást nyújtja."

Goethe
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Hétf. Jún. 18, 2018 1:31 pm

flower
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Hétf. Jún. 18, 2018 4:21 pm

Házasságkötésre Smile

"S idő, állj meg egy pillanatra,
S ti rohanó percek, várjatok,
Amíg ők ketten esküt tesznek,
Hogy egymáshoz örökké hűk lesznek,
Csak addig várjatok!"

Goethe
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Blueeye Csüt. Jún. 21, 2018 9:18 am

Hatalmas!!! Smile

"K: Honnan tudhatja az ember, hogy mi nem tartozik a hamis személyiséghez?

V: Egy dologra képtelen a hamis személyiség: erőfeszítéseket tenni. Ha kétségeik vannak, ez alapján ítélhetik meg a legkönnyebben. Folyton megpróbál mindent megkönnyíteni, amennyire csak lehet, mindig azt választja, amihez a legkevesebb erőfeszítés szükséges. Azonban meg kell érteniük, hogy erőfeszítések nélkül semmit sem tanulhatnak, vagy változtathatnak meg."

-P.D Ouspensky
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 360
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Áprilia Szomb. Jún. 23, 2018 9:01 am

Blueeye írta:Hatalmas!!! Smile

"K: Honnan tudhatja az ember, hogy mi nem tartozik a hamis személyiséghez?

V: Egy dologra képtelen a hamis személyiség: erőfeszítéseket tenni. Ha kétségeik vannak, ez alapján ítélhetik meg a legkönnyebben. Folyton megpróbál mindent megkönnyíteni, amennyire csak lehet, mindig azt választja, amihez a legkevesebb erőfeszítés szükséges. Azonban meg kell érteniük, hogy erőfeszítések nélkül semmit sem tanulhatnak, vagy változtathatnak meg."

-P.D Ouspensky

Hú, ez milyen szinkronicitás! Pont ezt olvastam egy másik helyen, mielőtt idejöttem!!!! És már ott az eszembe véstem!
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 277
Csatlakozás ideje : 2018. Jan. 07.

Vissza az elejére Go down

Idézgessünk! - Page 2 Empty Re: Idézgessünk!

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.